Zleć nam rozwiercanie kominów – wykonamy to profesjonalnie!

W takim przypadku będziesz mógł powiększyć swój kominek poprzez rozwiercanie kominów z powrotem do pierwotnej „wnęki” (omówimy terminologię dotyczącą kominków później). Powiększanie kominka będzie wymagało niewiele więcej niż usunięcie cegły/kamienia/gruzu, którymi ktoś wypełnił otwór kominkowy. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach…

Czy będziesz potrzebować pozwolenia na budowę, rozwiercanie kominów? Zwykle nie musisz się martwić o pozwolenie na budowę (chyba że Twoja nieruchomość jest wymieniona, w takim przypadku powinieneś to sprawdzić). Ponieważ jednak prace obejmują Twój komin i kominek, będą podlegać przepisom budowlanym.

Upewnij się, że znasz przepisy budowlane jeśli rozważasz rozwiercanie kominów! Jak już wspomnieliśmy, zanim utkniesz, upewnij się, że znasz przepisy budowlane dotyczące kominków gdy masz na myśli ich rozwieranie. Ze względu na potencjalne zagrożenia związane z kominkami, takie jak dym i opary, będziesz musiał upewnić się, że każda praca, którą zamierzasz wykonać, jest zgodna z tymi przepisami.