Klub tenisowy Warszawa wymaga odpowiedniego sprzętu i ubioru!

Wymieniony poniżej sprzęt nie jest niezbędny dla początkującego tenisisty, ale przydaje się bardziej zaawansowanym, które zapisują się na klub tenisowy Warszawa. Jeśli więc zdecydowałeś, że chcesz dalej rozwijać swoją grę w tenisa, możesz rozważyć zainwestowanie w poniższe elementy.

Torba tenisowa: gdy zaczniesz gromadzić coraz więcej sprzętu do tenisa, noszenie wszystkich swoich rzeczy będzie dość niewygodne. Wtedy warto rozważyć zainwestowanie w torbę tenisową. Torba tenisowa pomieści kilka rakiet, piłek i wszystkiego, co możesz chcieć zabrać ze sobą na korty. Możesz kupić plecak do tenisa lub torbę na 3 lub 6 rakiet, w zależności od ilości posiadanego sprzętu. Większość tenisistów z klubu tenisowego Warszawa zwykle kupuje torbę tenisową tej samej marki co ich rakieta, ale kupowanie od innej marki jest całkowicie w porządku.

Struny tenisowe: Im więcej grasz (i im więcej uderzeń z rotacją górną) w miejscu takim jak klub tenisowy Warszawa, tym bardziej zużyte będą struny. Gdy struny są używane, zaczynają tracić napięcie i ostatecznie tarcie między strunami poziomymi i pionowymi zerwie struny. Gdy struny się zerwą, będziesz musiał je wymienić, ponieważ masz niewielką kontrolę podczas gry z zerwanymi strunami. Wtedy przydaje się posiadanie w torbie kompletu naciągów tenisowych, dzięki czemu można od razu zregenerować rakietę. Wybrana przez Ciebie struna będzie miała duży wpływ na Twoją grę, ale kiedy dopiero zaczynasz, nie będzie to miało większego znaczenia, bo klub tenisowy Warszawa wyposaży Cię w niezbędne sprzęty.