Biuro nieruchomości Szczecin – zalety i wady zatrudnienia agenta

Mając po swojej stronie eksperta od lokalnego rynku nieruchomości prowadzącego Biuro nieruchomości Szczecin – nikt nie będzie znał Twojego lokalnego rynku lepiej niż wykwalifikowany agent nieruchomości. Będzie wiedział, jakie są trendy rynkowe, jak ustawić odpowiednie ceny i jak najlepiej reklamować dostępność Twojego domu.

Gdy działa z Tobą Biuro nieruchomości Szczecin istnieje brak konieczności samodzielnego prowadzenia negocjacji – negocjacje w sprzedaży domu to sztuka, a większość z nas ma niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Dobry agent będzie negocjował w Twoim imieniu, co ostatecznie może doprowadzić do maksymalizacji Twojego zysku. W rzeczywistości posiadanie agenta w swoim kącie zachęci potencjalnych nabywców (lub ich agentów) do obejścia oferty lowball i przejścia od razu do rozsądnej oferty, ponieważ wiedzą, że nie mają do czynienia z negocjatorem amatorem. Jeśli zatrudnisz odpowiedniego agenta, nie napotkasz wielu wad. Jeśli jednak zatrudnisz niewłaściwego agenta prowadzącego Biuro nieruchomości w Szczecinie, dowiesz się więcej o następujących wadach, niż się spodziewałeś. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z każdym agentem, którego rozważasz, i przeprowadzić z nim wywiad. Jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz się dobrze z określonym agentem, nawet jeśli jest to tylko przeczucie, przejdź do następnego kandydata.

Możliwe wady zatrudnienia pośrednika w obrocie nieruchomościami to:
– Konieczność płacenia prowizji
– Zatrudnienie agenta, zwłaszcza doświadczonego agenta oferującego pełen zakres usług, jest drogie. Przygotuj się na zapłacenie agentowi do 6 procent ceny, za którą sprzedajesz swój dom. To 6 procent całkowitej ceny sprzedaży, a nie jakiegokolwiek zysku ze sprzedaży, jeśli w ogóle. Możesz zmniejszyć prowizję, którą musisz zapłacić, zatrudniając maklera rabatowego, ale najprawdopodobniej będziesz musiał również obejść się bez niektórych korzyści opisanych powyżej, oferowanych przez Biuro nieruchomości Szczecin.