Bramy garażowe Wejherowo – podstawy pielęgnacji

Mycie drzwi garażowych Wejherowo jest stosunkowo prostym procesem, ale to nie znaczy, że nie powinieneś być ostrożny. Nawet najtrwalsze bramy garażowe mogą ulec uszkodzeniu, jeśli użyjesz niewłaściwego środka czyszczącego lub ściernej gąbki na powierzchni. Przygotowując się do czyszczenia bramy garażowej, pamiętaj o tych przydatnych wskazówkach:

1. NIE UŻYWAJ MYJKI CIŚNIENIOWEJ. Można używać delikatnego węża, ale unikaj używania myjki elektrycznej do czyszczenia bramy garażowej. Chociaż może być kuszące, aby zastosować „więcej mocy” w procesie czyszczenia, może to uszkodzić integralność drzwi. Porzuć elektronarzędzia i zdecyduj się na delikatne mycie rąk i woskowanie. Może to potrwać nieco dłużej, ale ochroni twoje drzwi i bramy garażowe Wejherowo i utrzyma je w dobrym stanie – dlatego właśnie myjesz je w pierwszej kolejności.

2. NIE MIESZAJ ROZTWORU DO CZYSZCZENIA I WYBIELANIA. Mieszankę wody z wybielaczem można stosować do czyszczenia punktowego, szczególnie trudnych plam, ale nigdy nie należy jej stosować na całe bramy garażowe Wejherowo, zwłaszcza, gdy mydło jest nadal na drzwiach lub jest włączone do roztworu czyszczącego. Jeśli konieczne jest nałożenie roztworu wybielacza na plamę, należy najpierw zetrzeć cały roztwór czyszczący w tym obszarze drzwi, a następnie nałożyć wybielacz, który najpierw rozcieńczono w wodzie.

3. NIE UŻYWAJ ŚCIERNYCH GĄBEK, TKANIN LUB ROZPUSZCZALNIKÓW. Korzystanie z tych produktów może porysować lub uszkodzić powierzchnię drzwi i zniszczyć wykończenie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to spowodować uszkodzenie drzwi, gdy próbujesz je wyczyścić. Wybierz miękkie ściereczki i gąbki, które ochronią wykończenie bramy garażowej i sprawią, że będzie wyglądać świetnie i pozostanie gładka. Unikaj trudnych środków czyszczących lub chemikaliów, które mogą zdjąć wykończenie jaką mają bramy garażowe Wejherowo.