Ocieplanie poddasza pianką Warszawa, woj. mazowieckie

Piankę najczęściej wytwarza się w dużych bułkach zwanych płytami, które są utwardzane w stabilny materiał stały, a następnie cięte i formowane na mniejsze kawałki w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Proces produkcji płyty jest często porównywany do wyrastania chleba – płynne chemikalia są wlewane na taśmę przenośnika i natychmiast zaczynają się pienić i rosną w dużą bułkę (zwykle o wysokości około czterech stóp), gdy przemieszczają się w dół przenośnika. Pianka ta często stosowana jest także jako ocieplanie poddasza pianką Warszawa.

Jak to działa?
Formy zostaną zamknięte i wypełnione reagentami chemicznymi przez ramię robota i głowicę miksera. Surowce do pianki można również wlewać do form, w których utwardzona pianka przyjmuje rozmiar i kształt formy. Procesy produkcji płyty i formowanej pianki są omówione w szkoleniu instruktażowym PFA na temat produkcji pianki i ocieplania poddasza i dachów pianką przez firmę Saappur z Warszawy.

Podstawowe surowce do czynności jaką jest ocieplanie poddasza pianką Warszawa są często uzupełniane dodatkami, które dają pożądane właściwości. Obejmują one zarówno wygodę i wsparcie potrzebne do siedzenia tapicerowanego, amortyzację używaną do ochrony pakowanych towarów, jak i długoterminową odporność na ścieranie wymaganą przez poduszkę dywanową. Katalizatory aminowe i środki powierzchniowo czynne mogą zmieniać wielkość komórek wytwarzanych podczas reakcji polioli i izocyjanianów, a tym samym zmieniać właściwości piany. Dodatki mogą również obejmować środki zmniejszające palność do stosowania w samolotach i samochodach, jako ocieplanie poddasza pianką Warszawa oraz jako środki przeciwdrobnoustrojowe do hamowania pleśni w zastosowaniach zewnętrznych i morskich.