Z jakich elementów wykonane jest pióro Waterman?

Mógłbym napisać cały słownik tylko na temat terminów i terminologii stosowanej w świecie wiecznego pióra, ale to nie jest mój cel tutaj. Moim celem jest po prostu podanie najbardziej podstawowych definicji potrzebnych do zrozumienia pozostałej części tego artykułu. Chcę skupić się na rzeczach, o których nie wiedziałby ktoś, kto niewiele wie o piórach, nie wdając się w szczegóły, które są zbędne dla kogoś, kto dopiero zaczyna i kupił pierwsze w życiu pióro Waterman.

1. Stalówka – w nią wyposażone jest każde pióro Waterman. Stalówka to część pióra, która dotyka papieru i z której wydobywa się atrament. Na większości długopisów będzie to stal nierdzewna, a na długich końcach będzie złota. Zmieniając stalówkę, możesz całkowicie zmienić sposób pisania piórem. Jedną z pierwszych decyzji, którą musisz podjąć przy zakupie pióra wiecznego, jest rozmiar końcówki stalówki. W większości standardowych piór wiecznych Waterman stalówki mogą występować w różnych punktach, od wyjątkowo cienkich po odważne. Końcówka stalówki określa, ile atramentu jest uwalniane, a także grubość linii, które należy odłożyć. Oprócz wyjątkowo drobnych do pogrubionych, istnieje również wiele innych typów końcówek, takich jak kursywą kursywa lub odgałęzienie. Te specjalne grindy najlepiej nadają się do określonych stylów pisma ręcznego.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, rozmiary końcówek nie są standardowe. „Dobra” stalówka na japońskim piórze Waterman, będzie zwykle delikatniejsza niż „delikatna” stalówka na niemieckim piórze. Niektóre stalówki działają lepiej z niektórymi atramentami i niektórymi stylami pisma ręcznego. Stalówki wykonane z bardziej miękkich materiałów, takich jak złoto, będą nosić w taki sposób, aby dostosować się do pisma osoby, która z nich korzysta. Jako taki, jeśli masz bardzo miękką stalówkę na długopisie i pożyczysz ją komuś innemu, przepływ atramentu będzie dla nich dziwny, ponieważ pióro Waterman dosłownie się do ciebie przystosuje.