Sushi Wola – dla zdrowia i smaku

Ludzie ogólnie uważają sushi Wola za pożywne i zdrowe. Jednak to popularne japońskie danie często zawiera surowe ryby. Co więcej, jest regularnie spożywany z sosem sojowym o wysokiej zawartości soli. Dlatego możesz martwić się niektórymi jego składnikami. W tym artykule szczegółowo opisano sushi i jego skutki zdrowotne.

Co to jest sushi? Sushi Wola to bułka z wodorostów wypełniona gotowanym ryżem, surową lub gotowaną rybą i warzywami. Jest powszechnie podawany z sosem sojowym, wasabi i marynowanym imbirem. Sushi po raz pierwszy stało się popularne w VII wieku w Japonii jako sposób na zachowanie ryb. Oczyszczoną rybę prasowano między ryżem a solą i pozostawiono do fermentacji przez kilka tygodni, aż była gotowa do jedzenia. Mniej więcej w połowie XVII wieku do ryżu dodano ocet, aby skrócić czas fermentacji i poprawić jego smak. Proces fermentacji został zarzucony w XIX wieku, kiedy zamiast tego zaczęto stosować świeże ryby. To dało początek wczesnej wersji sushi gotowego do jedzenia, do którego jesteś przyzwyczajony dzisiaj

Składniki bogate w elementy odżywcze sprawiają, że sushi Wola jest często uważane za zdrową żywność, ponieważ zawiera kilka składników bogatych w składniki odżywcze. Ryba jest dobrym źródłem białka, jodu oraz wielu witamin i minerałów. Ponadto jest to jeden z niewielu pokarmów, które naturalnie zawierają witaminę D. Co więcej, ryby zawierają tłuszcze omega-3, których mózg i ciało potrzebują do optymalnego funkcjonowania. Tłuszcze te pomagają zwalczać choroby, takie jak choroby serca i udar mózgu. Ryby są również powiązane z niższym ryzykiem niektórych chorób autoimmunologicznych, depresji oraz utraty pamięci i wzroku w starszym wieku. Warto zatem już dziś zamówić sushi z restauracji Ramen na Warszawskiej Woli.