Wybierz nagrobki ekskluzywne

Istnieją różne regulacje prawne dotyczące pochówków na cmentarzach i cmentarzach. Ponadto każda parafia lub rada mogą mieć własne zasady i wymagania, które należy spełnić przed pogrzebem.

Zezwolenie na pochówek:
Miejscowy wikariusz musi uzyskać zgodę na zakopanie zwłok w kościele. Aby otrzymać pozwolenie na nagrobki ekskluzywne, muszą złożyć wniosek parafii. Aby pochować ciało na cmentarzu, będziesz musiał postępować zgodnie z podobnymi procedurami, ale zamiast tego prześlij formularz do lokalnej rady. Jeśli organizujesz pogrzeb za pośrednictwem nabożeństwa żałobnego, zwykle przedstawi on wszystkie odpowiednie dokumenty w Twoim imieniu.

Cmentarze:
Ponieważ cmentarze są własnością lokalnych rad i nie są związane z konkretną religią, zwykle mają bardzo łagodne zasady i przepisy. Mogą jednak istnieć określone budynki lub obszary poświęcone określonym wyznaniom. Zasady i przepisy kościelne różnią się w zależności od oddziału kościoła i lokalnej parafii. Większość działek grobowych znajduje się na sąsiednich terenach i musi pasować do ogólnej estetyki.

Trzy najczęstsze zasady i przepisy dotyczące instalowania nagrobków ekskluzywnych na podwórkach to:
• Napisy muszą odnosić się do chrześcijaństwa.
• Materiał i wykończenia muszą nie odbijać światła.
• Nagrobek nie może zawierać ceramiki ani odważnych barw.

Chociaż zasady i przepisy dotyczące nagrobków ekskluzywnych mogą wydawać się surowe, rzadko są one ostateczne i możesz ubiegać się o specjalne pozwolenie, jeśli wolisz coś nieco mniej tradycyjnego. Jeśli jednak uda ci się uzyskać pozwolenie, lokalna parafia zazwyczaj daje sobie swobodę w usunięciu nagrobka w przyszłości bez Twojej zgody.

Koszty jakie należy przeznaczyć na nagrobki ekskluzywne:
Trudno jest podać dokładną liczbę na koszt nagrobka, ponieważ będą się one znacznie różnić w zależności od wielkości, materiału, wykończenia i liternictwa itp. ponadto opłaty za nagrobki ekskluzywne i dostawę mogą być bardzo wysokie. Większość nabożeństw żałobnych odbywa się nie tylko w określonym promieniu, ale niektóre kolory granitu są dostępne tylko w niektórych kamieniołomach i mogą być wysyłane z zagranicy.