Awaryjne otwieranie samochodów

Wybór najlepszej metody otwierania zamkniętych drzwi samochodu zależy od narzędzi, którymi dysponujesz, a także od rodzaju posiadanego pojazdu – w szczególności od rodzaju zamków zainstalowanych w samochodzie. Jeśli masz stare zamki do drzwi z małymi guzikami na parapecie, powinieneś być w stanie odblokować drzwi za pomocą wieszaka z drutu. Aby to zrobić, wyprostuj wieszak i wygnij końcówkę w mały haczyk. Włóż go między gumową listwę a okienkiem bocznym, a następnie ostrożnie zahacz go wokół przycisku drzwi i pociągnij do góry.

Jeśli masz gładkie guziki, możesz spróbować zaczepić jeden z nich za pomocą techniki wieszaka, ale większość nie chce się ruszyć. Inną metodą na awaryjne otwieranie samochodów jest użycie ogranicznika drzwi (lub klina) i długiego metalowego pręta. Następnie zastosuj to samo podejście, wkładając klin w górę drzwi, aby zrobić otwór. Umieść pręt w otworze i użyj go, aby nacisnąć przycisk odblokowujący samochodu. W obu przypadkach awaryjnego otwierania samochodów, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu, jeśli zamykasz klucze w samochodzie. Niestety, jeśli twój samochód ma zamki drzwi, które są wpuszczone w wewnętrzną klamkę, uzyskaj profesjonalną pomoc.

Jeśli zdarzy się, że zablokujesz się w pojeździe, gdy bagażnik jest otwarty, być może uda Ci się odsunąć tylne siedzenie z drogi i uzyskać dostęp do tyłu samochodu (lub możesz ukryć dodatkowy kluczyk w stacyjce bagażnik samochodowy lub zestaw ratunkowy lub przybornik). Elektroniczne otwieracze drzwi samochodowych także mogą być pomocne jeśli czeka Cię awaryjne otwieranie samochodów. Na szczęście wiele nowych pojazdów jest wyposażonych w elektroniczne otwieracze drzwi lub „klucze cyfrowe”, które nie pozwalają na zamknięcie drzwi za pomocą kluczyków w pojeździe. Minusem jest to, że jeśli zgubisz gadżet, jego wymiana może potrwać kilka dni i setki dolarów, a prawdopodobnie musisz holować pojazd do dealera, który zamówi nowy klucz. Jeśli Twój pojazd ma elektroniczny mechanizm otwierania drzwi, możesz otworzyć drzwi, ale jeśli zgubiłeś mechanizm otwierania poza pojazdem, zapłon może się nie rozpocząć bez niego. Niektóre pojazdy mają do tego celu przełączniki obejścia, więc dowiedz się, czy będziesz w stanie uruchomić pojazd bez otwierania, i zlokalizuj przełącznik obejścia, jeśli taki istnieje. Jeśli zamykasz kluczyki w samochodzie i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zadzwoń po pomoc w nagłych wypadkach na drogę i zapytaj, czy będą mogli otworzyć drzwi. Jeśli nie, poproś ich o wysłanie lokalnego ślusarza. Dobrą wiadomością jest to, że każdy kluczyk jest kodowany przez producenta samochodu, a jeśli masz numer kodu i osobistą identyfikację, ślusarz może zrobić ci nowy klucz. Zapisz kod klucza i pozostaw go w miejscu, w którym ktoś w domu może go odczytać w nagłym wypadku, bo w innym wypadku zostanie Ci tylko awaryjne otwieranie samochodów przez profesjonalną firmę Kluczyk z Warszawy.