Zaplanuj swoje remonty Gdynia

Dlaczego moje deski tarasowe gniją tak szybko? Naprawa zgnilizny drewna za pomocą firmy K2, oferującej remonty Gdynia może się udać. Jako specjaliści przeprowadzamy remonty i naprawy zgnilizny drewna pokładu wiele razy w roku w mieście Gdynia. Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest „dlaczego moje deski pokładowe gniją tak szybko?” Istnieje wiele powodów, dla których drewniane pokłady cierpią z powodu gnicia drewna, dlatego ważne jest, aby zidentyfikować prawidłowy powód przed podjęciem działań w celu jego skorygowania. W przeciwnym razie prosta poprawka może przerodzić się w naprawę, wymianę pełnego pokładu lub duży remont Gdynia.

Oto kilka rzeczy do rozważenia: Czy owady lub zwierzęta powodują gnicie drewna? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, należy skontaktować się z eksterminatorem / specjalistą, aby zająć się infestacją przed rozpoczęciem naprawy pokładu. Czy szkoda związana jest z wodą? Czy widzisz, jak woda gromadzi się na drewnie? Czy to jest wilgotne? Czy w drewnie są pęknięcia? Jeśli tak, gromadzenie się wody w drewnie może powodować gnicie drewna przez co remonty Gdynia po jakimś czasie będą koniecznością. Czy uszkodzenie dotyczy tylko powierzchni, czy też ramy są uszkodzone? Jeśli tylko powierzchnia zostanie uszkodzona i zostanie wcześnie złapana, wystarczy prosta konserwacja pokładu. Może to obejmować pranie i lakierowanie. Jeśli ramy zostaną uszkodzone, mogą być wymagane bardziej rozbudowane naprawy.

Zgnilizna galwaniczna – jeśli twoje deski pokładowe gniją, może być kilka powodów. Pierwszy to tak zwana zgnilizna galwaniczna. Zgnilizna galwaniczna występuje, gdy ocynkowane gwoździe lub śruby są wpuszczane w tarcicę poddaną obróbce ciśnieniowej. Substancje chemiczne w drewnie reagują z gwoździami, powodując utlenianie. Prowadzi to do korozji w płytach i tu konieczne jest przeprowadzenie remontów Gdynia. Jedynym rozwiązaniem do naprawienia zgnilizny galwanicznej jest usunięcie i wymiana dotkniętych desek z pokładu, co zapobiega rozprzestrzenianiu się zgnilizny.

Zalania – innym powodem gnicia desek pokładowych jest uszkodzenie przez wodę. Kiedy buduje się pokłady po raz pierwszy, wielu kontrahentów nie zwraca uwagi na koronę z drewna. Jeśli wszystkie deski nie zostaną ustawione w ten sam sposób, może to spowodować, że deski staną się nierówne, co jest nie tylko nieestetyczne, ale może być niebezpieczne. Złożone deski mają skłonność do pękania, co ułatwia wnikanie wody w drewno i powoduje powstawanie zgnilizny od wewnątrz. Jeśli masz dobrego stolarza, który oferuje remonty Gdynia, będą mogli zbadać ziarno i zbudować to w sposób, który minimalizuje gromadzenie się i pękanie drewna, dzięki czemu twoja talia będzie trwać dłużej. W pewnym momencie pokłady nieuchronnie będą wymagać naprawy. Zaletą jest to, że przy regularnej konserwacji możesz zaoszczędzić swoją talię przed kosztowniejszą naprawą. Znacznie wydłuży również żywotność. Większość osób zaleca uszczelnianie pokładów drewnianych co 2-3 lata. Różni się to w zależności od użytkowania, pogody i rodzaju użytego drewna.

Jeśli chodzi o pokłady uszczelniające, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj szczeliwa jest najlepszy do danego zastosowania. Jeśli deski na twoim pokładzie są pęknięte lub będą zawierać dużo wody, będziesz chciał wybrać uszczelniacz o wysokiej zawartości uretanu. Możesz również użyć farby do uszczelnienia pokładu, a nawet użyć akrylowego uszczelniacza. Niezależnie od tego konieczna jest podstawowa konserwacja, aby zapobiec gniciu desek.