Lepsze i gorsze długopisy z nadrukiem

Metody na długopisy z nadrukiem
Jakie metody drukowania piórem możemy zaoferować?
Firma zaopatruje rynek w długopisy z nadrukiem i grawerowane od ponad 35 lat. Każdego miesiąca dostarczamy ponad milion piór, z których większość produkowana jest w naszej własnej drukarni.

Obiekt składa się z dużej liczby maszyn, zarówno ręcznych, jak i zautomatyzowanych, które umożliwiają nam drukowanie lub grawerowanie wszystkich rodzajów pisaków promocyjnych. Dzięki specjalnie wyszkolonym drukarkom i maszynom specjalnie przystosowanym do druku długopisów, produkcja może odbywać się za pomocą bezpiecznych, kontrolowanych procesów, zapewniając jednocześnie elastyczność, której nie uzyskasz od innych drukarek.

Oferujemy następujące metody drukowania lub grawerowania piór:

Tampo druk DRUKOWANIE NAKŁADKI
Tampodruk jest jedną z najpopularniejszych metod druku piór. Aby dowiedzieć się, jak działa ta technologia, wróć do drukowania ziemniaków w szkole, ale w odwrotnej kolejności. Zamiast rzeźbić ziemniaka, wytrawiamy projekt w metalowej tacy zwanej banałem. To wytrawianie jest następnie wypełniane wybranym tuszem. Każdy nadmiar jest zeskrobany, a silikonowa podkładka naciska na wzór i przenosi go na pióro. Dla każdego wzoru i atramentu potrzebny jest osobny frazes. Drukowanie można wykonać w maksymalnie czterech kolorach ze skali PMS.

Tampodruk najlepiej nadaje się do drukowania wąskich lub zakrzywionych piór, klipsów i metalowych piór. Zaletą używania tampodruku jest to, że można tworzyć szczegółowe logo i mały tekst bez utraty jakości. Ta metoda pozwala również na drukowanie na wklęsłych, wypukłych i nierównych powierzchniach.

Sitodruk, długopisy z nadrukiem – DRUKOWANIE EKRANU
Oprócz drukowania tampodruku, sitodruk jest jedną z najczęstszych metod drukowania na długopisach. W skrócie, metoda ta polega na użyciu wycieraczki do dociśnięcia koloru przez cienką, rozciągniętą siatkę, aby przenieść kolor na pióro. Tworząc folię z nadrukiem, a następnie rzutując folię na tkaninę pomiędzy nimi, zapewnia się, że przechodzi tylko kolor wzoru. Podobnie jak w przypadku tampodruku, sitodruk można wykonać w czterech kolorach, przy czym każdy tusz wymaga osobnej tkaniny.

Oprócz krótkiego czasu suszenia i trwałości druku, sitodruk ma tę zaletę, że można wydrukować prawie cały długopis lub przynajmniej tyle, ile pozwala kształt pióra. Sitodruk nadaje się również do drukowania dużych ilości.

Wspólne dla drukowania padów i ekranów jest to, że może być potrzebna biała podpowierzchnia lub wiele warstw koloru. Jest to podobne do konieczności zapewnienia mebli lub ścian w domu od dwóch do trzech warstw farby, aby uzyskać dobre pokrycie. Dotyczy to zwłaszcza jasnych farb na ciemnych powierzchniach, takich jak żółty atrament na ciemnoniebieskim piórze. Bez białej podpowierzchni kolor może wydawać się zielony. Oczywiście nie musisz się o to martwić, ale dobrze jest wiedzieć, ponieważ może to wpłynąć na koszt wydruku. Zapraszamy po długopisy z nadrukiem.